Een nieuwe kijk op ouder worden

In Amsterdam realiseert UP! – in opdracht van GGD Amsterdam – inmiddels in meer dan tien Lang Leven Thuisflats groepsgesprekken. Bewoners uit de flats en de buurt gaan hier met elkaar in gesprek over thema’s die hen bezighouden, maar waarover doorgaans wordt gezwegen. De groepsgesprekken doorbreken de stilte en geven de verhalen van bewoners een stem.

De gesprekken zijn een groot succes. Waar bewoners elkaar voorheen niet of nauwelijks spraken, zijn er nu levendige ontmoetingsplekken ontstaan.

“We leven allemaal ons eigen leven, maar het is fijn als je in de flat mensen hebt die je herkent en die jou kennen. Door samen te praten over wat er écht toe doet, begrijpen we elkaar beter en voel ik me meer verbonden met mijn buren.”

In 2026 wordt de samenwerking uitgebreid naar nog eens vijf Lang Leven Thuisflats in Amsterdam.

Wilt u meer weten over dit project en de groepsgesprekken initiëren in seniorenflats of andere woongemeenschappen voor ouderen in uw gemeente?

Neem dan contact op met:
Sophie Eigenbrood
sophie.eigenbrood@upinnederland.nl


Blijf UP de hoogte!

Contact

Interesse in een samenwerking?
We staan voor je klaar.

06 83 83 24 21